Klub měsíček
měsíček - kytka klub novinky masáže semináře fitness-berry recepty obchod kontakty
 

Úrovně šiacu

Jsou tři stupně, které ani tolik nezávisí na použitých technikách, jako spíše na zkušenostech a pokročilosti šiacu praktika.

V první úrovni je klientovi poskytnuta základní harmonizační sestava, při které dojde k celkové relaxaci svalové soustavy, protažení zkrácení svalů, uvolnění kloubů, obnoví se volné proudění ki a tím i krevního oběhu. Zklidní se mysl a zregeneruje tělo. Velice vhodné pro všechny, kteří chtějí předcházet stavům únavy, vyčerpanosti a bolesti.

Druhý stupeň již klade větší nároky na znalosti anatomie, fyziologie, meridiánů, orientálního způsobu diagnostiky, je třeba umět další manuální techniky a cvičení. Je nutné umět navrhnout léčený postup. Proto se tento stupeň ve spolupráci s klientem dá využít k léčení některých onemocnění.

Ve třetím stupni jsou již kladeny nejvyšší nároky na terapeuta, protože musí být schopen rozeznat náběh na nemoc ještě než se projeví první příznaky. Má znalosti z tradiční čínské medicíny, je zběhlý ve fytoterapii, moxování, je schopen dát dietetická doporučení, umí čchi-kung i jiná meditační cvičení. Provedení šiacu na této úrovní se rovná meditaci ve dvou a mám hluboký účinek na oba - na terapeuta i klienta.

  http://www.hozak.cz/ http://www.jansilar.cz/ http://www.ostre22.cz/